#56 Podsumowanie półrocza
Czerwiec to taki wdzięczny miesiąc, kiedy każdy uczeń odlicza dni do wakacji. Ciepło, miło i przyjemnie. Oczywiście, że tak jest, a ja postanowiłam zrobić mini podsumowanie pod względem fotograficznym. Co działo się przez sześć miesięcy, z czego jestem zadowolona, a co chciałabym jeszcze poprawić?

Po pierwsze zwracam uwagę na ilość postów na blogu, która już przekroczyła poprzedni rok. W 2015 roku miałam 26 postów. Teraz na koncie 2016 roku już 30, a jak widać nie koniec tego okresu!

Dalej patrzę na wyświetlenia, polubienia i tym podobne. Jestem w szoku. Czasem trudno uwierzyć ile osób to zobaczy czy przeczyta. Siła internetu jest niesamowita! Powoli doświadczam tego na własnym ciele. Oby było tak dalej i więcej!Modelka? To już nie problem! Przed moim obiektywem stają coraz to nowsze twarze. Wiele osób pisze do mnie o sesje, zlecenia są coraz bardziej intrygujące, zdjęcia liczę w setkach.

Wymiana sprzętu. Tak, właśnie w pierwszej połowie 2016 roku (troszkę pod koniec) zakupiłam nową lustrzankę. Aparat Sony Alpha 700 nadal jest dla mnie czymś nowym i niech tak pozostanie na długo!

Przeprowadziłam swój pierwszy konkurs na facebooku. Było to dla mnie znaczące, gdyż nie spodziewałam się, że w ogóle ktoś się zgłosi. Ku mojemu zaskoczeniu miałam kilka uczestniczek.
Nie przypominam sobie, żebym Wam o tym konkretnie opowiadała, ale brałam udział w ogólnopolskim  konkursie fotograficznym. Dostałam wyróżnienie i w ramach nagrody uczestniczyłam w weekendowych warsztatach. Kilka zdjęć, które zrobiłam telefonem:

Wykonałam 11 sesji, z czego jedną podzieliłam na pół. Nie jest to zły wynik. Oczywiście chciałabym jeszcze więcej, ale jak na miesiąc bez sprawnego obiektywu, to i tak nie jest źle. Pokażę po jednym zdjęciu z tych sesji, a przed każdym zdjęciem umieściłam link do postu z tej sesji na blogu.

Ps. Kolejność przypadkowaTo co dobre już było. Nadszedł czas na żale, złości i wyrzuty sumienia. Na pewno mam za mało sesji. W ogóle w ostatnim czasie troszkę słabiej było z pisaniem postów, a także wiele sesji zostało przełożonych/odwołanych z przyczyn co prawda ode mnie nie zależnych, ale jednak żałuję.

W drugiej połowie roku obiecuję:
* mieć niekończące się nowości,
* zaskakiwać Was na każdym kroku,
* spełniać swoje fotograficzne marzenia,
* eksperymentować z fotografią,
* iść nieustanie do przodu,
* i zdobywać nowych oglądających!

Chciałabym też pisać bardziej rozbudowane posty, ale na tematy, które Was interesują. Pewnie co jakiś czas pojawi się coś z serii 'Młody Fotograf" czy 'Akcja Motywacja'. Musicie mi pisać, co chcecie czytać, a ja wtedy postaram się spełnić wasze wymagania.

Oczywiście wciąż chcę więcej sesji, a ponieważ zbliżają się wakacje, mam nadzieję, że to nadrobię. Każdą wolną chwilę poświęcę fotografii. Planuję wykonać sesję nad morzem i mam nadzieję, że w końcu uda mi się zrobić coś, co Was mega zaskoczy.

Nadal szkolę obróbkę zdjęć i doskonale wiem, że potrzebuję nowego programu, ale na razie muszę pozostać w tym, co mam. Będę próbowała coś zakupić, ale to raczej nie wydarzy się w drugiej połowie 2016 roku. Są to już bardziej odległe plany, nad którymi teraz nie warto się zastanawiać.

Planuję zrobić drugi konkurs. Być może na innych zasadach, lecz z podobną nagrodą. :) Tak naprawdę możliwości jest wiele, a wszystko zależy od Was!

Powiem Wam szczerze, że bardzo podoba mi się ten post, bo tworzyłam go powoli, długo i z różnymi przemyśleniami. Nie jest to tylko podsumowanie dla Was, ale również ja mogę zobaczyć co zrobiłam, czego nie i co dalej.

Jak zawsze interesuje mnie Wasza opinia, więc liczę na komentarze! :D


Komentarze

 1. Działaj dalej!
  Wpadaj nad morze! Kto wie, może akurat Cię spotkam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcie z Martą z aparatem na szyi świetne! :) Fajnie, że się rozwijasz, życzę powodzenia w dalszej pracy! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo i zapraszam do oglądania tej "dalszej pracy"! ;)

   Usuń

Prześlij komentarz